Współpracując z właścicielami firm rodzinnych coraz częściej rozmawiamy na temat zasadności założenia i prowadzenia family office. To dość oczywista konsekwencja nałożenia się kilku faktów: zasobności finansowej danej rodziny, zwiększającego się grona rodziny oraz mniejszego zainteresowania kolejnych pokoleń biznesem rodzinnym.
Adrianna Lewandowska, Jacek Lipiec, Family office. Wartości dla rodziny biznesowej
Kiedy?
27 lutego 2025
godz. 10:00-16:00
Gdzie?
Restauracja Bazar 1838 - przestrzenie konferencyjne
ul. Paderewskiego 8, Poznań
dr Adrianna Lewandowska, MBA
Prezes i Założyciel Instytutu Biznesu Rodzinnego, wspiera firmy rodzinne w zakresie strategii biznesu i sukcesji, autorka Modelu Diamentu Sukcesyjnego©
Chcesz lepiej poznać Prowadzącego?
Nicholas Mikołaj Motz
Założyciel i prezes zarządu Mount TFI. Specjalizuje się w tworzeniu produktów inwestycyjnych i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi.
Chcesz lepiej poznać Gościa?
Mariusz Stefaniak
Partner Associate w dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte. Przedstawiciel Autorów raportu Family Office Insights Globalna Edycja.
Chcesz lepiej poznać Gościa?
Poznasz nowy sposób gospodarowania majątkiem teraz i w kolejnych pokoleniach
Dowiesz się, jak zabezpieczyć finansowo wszystkich członków rodziny – nawet tych niezaangażowanych w biznes
Zainspirujesz się, jakie wsparcie możesz otrzymać Ty i Twoja Rodzina nie tylko w biznesie, ale również w codziennym życiu
Dostrzeżesz nowe możliwości podziału ról i zaangażowania w biznes – zarówno dla siebie, jak i innych członków rodziny – w procesie zmiany pokoleniowej
Zobaczysz, jak wspomóc sukces biznesowy i wesprzeć harmonię w rodzinie w przyszłości
Doświadczysz nowych mechanizmów na podniesienie sprawności procesów w firmie i komunikacji w rodzinie
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie zamknięte.
Family Office w praktyce: Jak zbudować fundamenty trwałego dziedzictwa rodzinnego
5. Przesłanki do Family Office - kiedy warto je założyć? |
|
|
|
W trakcie spotkania będziemy wykorzystywać różne techniki moderacji, by utrzymać zaangażowanie i skupienie grupy, a także maksymalnie czytelnie przekazać omawiane treści oraz odpowiedzieć na pytania intrygujące uczestników!
Możesz spodziewać się:
2200 zł netto / osoba
W cenie szkolenia otrzymasz:
PROPOZYCJA SPECJALNA dla Rodzin i pracowników jednej firmy. Napisz do nas, przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę.
Uwaga! Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania na szkolenie poprzez Bazę Usług Rozwojowych: sprawdź tutaj.
dr Adrianna Lewandowska, MBA
Doradca sukcesyjny, protektor rodzin biznesowych. Jako strateg biznesu od 20 lat projektuje i przeprowadza zmiany sukcesyjne uwzględniając dobro biznesu i harmonię rodziny. Założyciel i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. Laureatka nagrody Orły WPROST oraz Forum Inteligentnego Rozwoju. Autorka wielu książek, m.in. Stawka większa niż biznes. Droga rozwoju firmy rodzinnej i rodziny biznesowej, napisanej wspólnie z prof. Peterem Mayem. Autorka Metodyki Diamentu Sukcesyjnego© w ramach, której pracuje z rodzinami biznesowymi. Twórca programów edukacyjnych: Akademia Sukcesora, Dyplomowany Doradca Rodziny Biznesowej i kongresów dla rodzin biznesowych 4GENERATIONS oraz portalu Family Business.
Nicholas Mikołaj Motz
Specjalizuje się w tworzeniu produktów inwestycyjnych i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi.
Karierę zawodową rozpoczął w 2009 r. w funduszu private equity Aabar Investments PJSC w Abu Dhabi, gdzie pracował przy transakcjach regionalnych w sektorach nieruchomości oraz motoryzacyjnym. W 2010 r. dołączył do zespołu analitycznego w Ipopema TFI, a następnie kontynuował pracę w Grupie Capital Park jako dyrektor inwestycyjny, gdzie odpowiedział m.in. za tworzenie produktów inwestycyjnych opartych o rynek nieruchomościowy oraz pozyskiwanie finansowania.
Jest absolwentem Regents University London oraz programu Professional Leadership Development w Harvard Business School.
Mariusz Stefaniak
Doradca podatkowy, absolwent Prawa na UAM w Poznaniu oraz Finansów i Rachunkowości na UEP. Posiada certyfikaty Family Firm Institute z siedzibą w Bostonie w zakresie doradztwa dla Biznesów Rodzinnych oraz doradztwa dotyczącego kapitału rodzinnego (CFBA i CFWA). Od kilkunastu lat doradza przede wszystkim polskim Firmom Rodzinnym. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu ulg i preferencji podatkowych, strategicznym doradztwie dla Firm Rodzinnych oraz sporach podatkowych. Dla swoich Klientów uzyskał decyzje o wsparciu inwestycji, których wartość przekracza miliard złotych. Doradzał we wdrożeniach ulgi na działalność badawczo-rozwojową oraz IP Box. Wdrażał struktury zabezpieczenia majątku z wykorzystaniem wyspecjalizowanych wehikułów inwestycyjnych. Przeprowadził kilkadziesiąt projektów związanych z dostosowaniem struktury prawnej działalności do wymogów biznesowych.