BAZA WIEDZY

Michał Wojewoda

Michał Wojewoda

Michał Wojewoda

Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego. Opracowuje i realizuje strategię Instytutu, zarządzając zespołem pracowników, partnerów oraz ekspertów, zaprzyjaźnionych z placówką. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, autor jednej z pierwszych w Polsce prac dyplomowych w tematyce ładu rodzinnego i konstytucji firm rodzinnych. Od 2011 roku zajmuje się budowaniem strategii rozwoju dla firm rodzinnych opartych na wartościach. Pracował w projekcie „Kody wartości – efektywna sukcesja w polskich firmach rodzinnych”, którego celem było wypracowanie metodyki i narzędzi wspierających proces przeprowadzania sukcesji. Prelegent, moderator, trener autor publikacji o tematyce przedsiębiorczości rodzinnej, głównie w temacie strategii i ładu rodzinnego.  

Łukasz Tylczyński

Łukasz Tylczyńki

Łukasz Tylczyński

Ekspert ds. badań i rozwoju. Współorganizator Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, odpowiedzialny za komunikację medialną, program oraz opiekę nad prelegentami. Realizator największych polskich badań w obszarze przedsiębiorczości rodzinnej: m.in. GUESSS i FACTS. Autor licznych artykułów, raportów i publikacji w obszarze biznesu rodzinnego oraz twórca rankingów firm rodzinnych. Prelegent i moderator paneli tematycznych w obszarze family business. Realizuje projekty związane z popularyzacją przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce i na świecie.

Zofia Kordus

Zofia Kordus

Zofia Kordus

Absolwentka Inżynierii Zarządzania na Politechnice Poznańskiej, pracownik Instytutu Biznesu Rodzinnego. Interesuje się zagadnieniami z obszaru struktur organizacyjnych i strategii marketingowych przedsiębiorstw. W wolnym czasie przegląda fotografie modowe i eksperymentuje ze słodkościami w kuchni. Marzy o otworzeniu własnej kawiarni. 

Anna Włodarczyk

Anna Włodarczyk

Anna Włodarczyk

Event Manager, Główny Koordynator Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, Koordynator i Redaktor magazynu „FAMILY BUSINESS. Zarządzanie firmą rodzinną”, autor i redaktor artykułów, wywiadów, publikacji i raportów. Zaangażowana w działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV jako Redaktor Międzynarodowy, odpowiedzialna za tłumaczenia i publikacje anglojęzyczne, członek zespołu ICV Public Relations / Neue Medien.

Marietta Lewandowska

Marietta Lewandowska

Marietta Lewandowska

Ekspert i praktyk metodologii service design – innowacyjnego projektowania usług; prowadząca warsztatów i projektów kreatywnych design thinking. Prywatnie absolwentka innowacyjnego kierunku studiów magisterskich Service Experience Design and Innovation na University of the Arts w Londynie. Junior Project Manager w wydawnictwie Forum Media Polska. Członek Instytutu Biznesu Rodzinnego aktywnie wspierający działania Fundacji. Współorganizatorka Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych oraz Kongresu Sukcesorów NEXT G. Autorka licznych artykułów o tematyce przedsiębiorczości rodzinnej. Obecnie również uczestnik prestiżowego programu managerskiego Akademia Sukcesora.