BAZA WIEDZY

Michał Wojewoda

Michał Wojewoda

Michał Wojewoda

Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego. Opracowuje i realizuje strategię Instytutu, zarządzając zespołem pracowników, partnerów oraz ekspertów, zaprzyjaźnionych z placówką. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, autor jednej z pierwszych w Polsce prac dyplomowych w tematyce ładu rodzinnego i konstytucji firm rodzinnych. Od 2011 roku zajmuje się budowaniem strategii rozwoju dla firm rodzinnych opartych na wartościach. Pracował w projekcie „Kody wartości – efektywna sukcesja w polskich firmach rodzinnych”, którego celem było wypracowanie metodyki i narzędzi wspierających proces przeprowadzania sukcesji. Prelegent, moderator, trener autor publikacji o tematyce przedsiębiorczości rodzinnej, głównie w temacie strategii i ładu rodzinnego.  

Łukasz Tylczyński

Łukasz Tylczyńki

Łukasz Tylczyński

Ekspert ds. badań i rozwoju. Współorganizator Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, odpowiedzialny za komunikację medialną, program oraz opiekę nad prelegentami. Realizator największych polskich badań w obszarze przedsiębiorczości rodzinnej: m.in. GUESSS i FACTS. Autor licznych artykułów, raportów i publikacji w obszarze biznesu rodzinnego oraz twórca rankingów firm rodzinnych. Prelegent i moderator paneli tematycznych w obszarze family business. Realizuje projekty związane z popularyzacją przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce i na świecie.

Zofia Kordus

Zofia Kordus

Zofia Kordus

Absolwentka Inżynierii Zarządzania na Politechnice Poznańskiej, pracownik Instytutu Biznesu Rodzinnego. Interesuje się zagadnieniami z obszaru struktur organizacyjnych i strategii marketingowych przedsiębiorstw. W wolnym czasie przegląda fotografie modowe i eksperymentuje ze słodkościami w kuchni. Marzy o otworzeniu własnej kawiarni. 

Anna Włodarczyk

Anna Włodarczyk

Anna Włodarczyk

Redaktor i autor artykułów, publikacji i raportów wydawanych przez Instytut Biznesu Rodzinnego. Brand Manager w Lewandowska i Partnerzy. Redaktor międzynarodowy odpowiedzialny za treści anglojęzyczne Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV, redaktor naczelny anglojęzycznego „Biuletynu ICV” oraz członek zespołu Public Relations/Neue Medien.

Aleksandra Pelz

Aleksandra Pelz

Aleksandra Pelz

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu specjalizująca się w marketingu produktu. Kreatywna dusza, która swoje pomysły realizuje w takich dziedzinach jak reklama czy dziennikarstwo. Interesuje się neuromarketingkiem i oddziaływaniem mechanizmów psychologicznych na zachowania konsumenckie.

Marietta Lewandowska

Marietta Lewandowska

Marietta Lewandowska

Członek Instytutu Biznesu Rodzinnego aktywnie wspierający i propagujący działania Fundacji, odpowiedzialna za redakcję i wysyłkę newsletterów. Autorka licznych artykułów o tematyce przedsiębiorczości rodzinnej. Współorganizatorka Śniadań Czwartkowych, Loży Dyskusyjnej Firm Rodzinnych oraz zeszłorocznego Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych. Związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Controllerów ICV. Prywatnie studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu.

Michał Mucha

Michał Mucha

Michał Mucha

Pracownik Fundacji Instytutu Biznesu Rodzinnego aktywnie wspierający jej działania. Związany ze Międzynarodowym Stowarzyszeniem Controllerów ICV wspierając coroczny Międzynarodowy Kongres Controllerów. Współorganizator Śniadań Czwartkowych oraz zeszłorocznego Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych. Aktywnie propaguje idee profesjonalizacji biznesu rodzinnego w środowisku firm rodzinnych. Prywatnie pasjonat blues’a, gry na gitarze oraz fizjoterpii.