BAZA WIEDZY

Warsztaty grywalizacji z realnymi zdarzeniami biznesowo-rodzinnymi

Wybierz się w podróż, z której po 1 dniu wrócisz bogatszy o międzynarodowe doświadczenia

świat

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Biznesu Rodzinnego wynika, że tylko 2% polskich firm rodzinnych obecnych jest na globalnych rynkach. Wierzymy, że polskie firmy rodzinne posiadają ogromny, niewykorzystany potencjał do zaistnienia na arenie międzynarodowej, a w rezultacie – do wzmocnienia pozycji Polski na świecie. By stworzyć formułę sprzyjającą integracji i umożliwiającą czerpanie inspiracji przez przedstawicieli obu typów firm, organizujemy szereg spotkań w firmach rodzinnych na terenie całego kraju.

Odpowiadając na potrzeby właścicieli i sukcesorów z firm rodzinnych, którzy wejście na rynki zagraniczne postrzegają jako naturalny kierunek rozwoju, stworzyliśmy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze wchodzenia na nowe rynki.

Projekt obejmuje siedem spotkań warsztatowych w największych firmach rodzinnych w Polsce, podczas których uczestnicy nauczą sięskutecznego nawigowania firmą w obliczu internacjonalizacji, jak i będą mieli możliwość nawiązania relacji i wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami rodzinnymi.

Pragnąc zapewnić uczestnikom projektu dostęp do kompleksowej wiedzy i światowej klasy ekspertów, Instytut Biznesu Rodzinnego zaprosił do współpracy EY i HSBC Polska, a także firmy rodzinne w Polsce o globalnej renomie, które, czując odpowiedzialność za rozwój Polskiej gospodarki, gotowe są dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi firmami rodzinnymi.

Ponieważ za najbardziej skuteczny sposób współdziałania uznajemy zasadę learning-by-doing, spotkania odbywają się w formie interakcyjnej, autorskiej gry biznesowej Nowe Horyzonty, nastawionej na zarządzanie ryzykiem, nieodzownie pojawiającym się w procesie podboju nowych rynków.

Zadania warsztatowe skoncentrowane są na pracy zespołowej nad wspólnymi kierunkami rozwoju, wykorzystaniu potencjału wiedzy  uczestników, wspieraniu ich przez ekspertów oraz mobilizacji do szukania nowych rozwiązań w taki sposób, by w trakcie gry tworzyć i utrwalać praktyczną wiedzę, która przyczyni się do sukcesu ich własnych firm rodzinnych.

Spotkanie wzbogaci case study- wystąpienie przedstawiciela firmy-gospodarza i sesja Q&A z uczestnikami, ekspertami i gospodarzami spotkania.

 

Dzięki udziale w spotkaniu:

  • Zobaczycsz, jak skutecznie nawigować strategią wyjścia na nowe rynki tak, aby dopasować ją do zasobów i potencjału firmy rodzinnej
  • Nauczysz się przewidywać , zarządzać i pokonywać ryzyko, na które narażona jest firma podczas wychodzenia na nowe rynki
  • Sprawdzisz, jakich zasobów potrzebują do umocnienia swojej firmy na zagranicznych rynkach, i jak mogą te zasoby zdobyć
  • Wymienisz doświadczenia i nawiążą relacje z innymi przedsiębiorcami rodzinnymi i Gospodarzami spotkania
  • Uzyskasz indywidualną poradę światowej klasy ekspertów
  • Przekonasz się, jak rodzinny charakter firmy może pomóc w zdobywaniu zaufania zagranicznych partnerów!

 

Program wydarzenia 14 czerwca 2108 – Gdynia, Gospodarz: Kazimierz Wierzbicki (Grupa Trefl)

12:00 – 12:10 Rozpoczęcie spotkania

12:10 – 12:50 Case study  -Wystąpienie Gospodarza na temat pokonywania przeszkód w procesie internacjonalizacji firmy

12:50 – 13:20 Sesja Q&A z uczestnikami, ekspertami i Gospodarzami spotkania – wymiana doświadczeń

13:20 – 14:30 Warsztaty Nowe Horyzonty: autorska, interaktywna zespołowa gra biznesowa, nastawiona na zarządzanie ryzykiem pojawiającym się w procesie podboju nowych rynków // cz.1

14:30 – 15:15 Przerwa lunchowa

15:15 – 16:30 Warsztaty Nowe Horyzonty // cz.2

16:30 – 17:00 Podsumowanie spotkania, networking

Program wydarzenia 19 czerwca 2108 – Wrocław, Gospodarz: Wojciech Wróbel (Grupa Mercedes Wróbel):

10:00 – 10:10 Rozpoczęcie spotkania

10:10 – 10:50 Case study  -Wystąpienie Gospodarza na temat pokonywania przeszkód w procesie internacjonalizacji firmy

10:50 – 11:20 Sesja Q&A z uczestnikami, ekspertami i Gospodarzami spotkania – wymiana doświadczeń

11:20 – 12:30 Warsztaty Nowe Horyzonty: autorska, interaktywna zespołowa gra biznesowa, nastawiona na zarządzanie ryzykiem pojawiającym się w procesie podboju nowych rynków // cz.1

12:30 – 13:15 Przerwa lunchowa

13:15 – 14:30 Warsztaty Nowe Horyzonty // cz.2

14:30 – 15:00 Podsumowanie spotkania, networking

 

UWAGA
Do udziału w każdym spotkaniu zapraszamy ograniczoną grupę 20 przedsiębiorców rodzinnych z regionu, którzy wejście firmy na zagraniczne rynki postrzegają jako naturalny kierunek rozwoju.

Prosimy o potwierdzenie chęci udziału telefonicznie lub mailowo do 8 czerwca 2018 roku.

Łukasz Tylczyński
ltylczynski@ibrpolska.pl
691 330 205

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji!