BAZA WIEDZY

„Konstytucja to nasze zobowiązanie do ciągłości i poszanowania praw, zasad, reguł wobec współczesnych i przyszłych pokoleń. Konstytucja firmy rodzinnej to zobowiązanie do utrzymania ciągłości i poszanowania rodzinnej przedsiębiorczości. To zobowiązanie wobec firm rodzinnych jest ważnym fundamentem społecznego i gospodarczego dobrobytu tak naszego kraju, jak i całej Europy”.

prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego,
Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001

Drodzy Rodzinni!

Właśnie otrzymaliśmy pierwsze egzemplarze najnowszej książki „Konstytucje firm rodzinnych. W kierunku długowieczności” autorstwa dr Adrianny Lewandowskiej, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego oraz dr Jacka Lipca, współautora konstytucji firmy rodzinnej: Królewska Republika Roleski. Co w niej znajdziecie?

Czym jest długowieczność i czy istnieje wypracowana i bezpieczna metoda, aby z powodzeniem zapewnić swojej firmie rodzinnej wielopokoleniową przyszłość? Jak się do tego zabrać i co należy uwzględnić w takim procesie? Dr Lewandowska wraz z dr Lipcem pokazują, że rozwiązaniem i nadzieją na stabilne jutro, jest odpowiednio wypracowana konstytucja firmy rodzinnej, która przy współpracy wszystkich zaangażowanych w przedsiębiorstwo rodzinne pokoleń, pomaga wzmocnić więzi rodzinne, odbudować i umocnić wzajemne zaufanie, zapewnić jedność rodziny, a co za tym idzie, także jedność i stabilność firmy rodzinnej.

W książce znajdziecie wiele praktycznych porad i wskazówek, przykładów skutecznie opracowanych konstytucji firm rodzinnych, zapewniających im trwałość i stabilność, najbardziej powszechne błędy popełniane przez przedsiębiorstwa rodzinne oraz wzory prawidłowych konstytucji, do wykorzystania we własnych przedsiębiorstwach.

Zachęcamy Was do kupna!

„Książka opisuje obszary związane z sukcesją, wartościami oraz barierami występującymi w przedsiębiorstwach rodzinnych, wskazując zarówno dylematy, jaki drogi rozwoju. Autorzy swoje refleksje opierają na badaniach i analizach, niekiedy obalając mity, czasem przedstawiając zaskakujące treści i rozwiązania. Publikacja ta stanowi swoiste vademecum prowadzenia firm rodzinnych”.

Ewald Raben, CEO Raben Group

„Wiele rodzin biznesowych w Europie ma już konstytucję firmy rodzinnej. W większości rodzin jednak wciąż jej brakuje. I jednym, i drugim publikacja ta dostarczy argumentów, jak zadbać o długowieczność swoich biznesów. Wskaże przykłady i udzieli praktycznych rad, które dadzą przedsiębiorcom szansę dalszej profesjonalizacji biznesu prowadzonego przez rodzinę, a tym samym szansę rozwoju biznesu i rodziny. Jestem przekonany, że dla właścicieli polskich firm rodzinnych to cenna i ważna publikacja”. 

prof. Peter May, właściciel PETER MAY Family Business Consulting

 

Kup książkę online w internetowej Księgarni Firm Rodzinnych

http://ksiegarnia.ibrpolska.pl

Share