BAZA WIEDZY

Konferencja „W kierunku długowieczności. Skuteczne strategie firm rodzinnych” 22 października w Poznaniu przekona firmy rodzinne, że w procesie sukcesji nie chodzi tylko o zabezpieczenie biznesu, ale przede wszystkim o zabezpieczenie silnej rodziny, dla której biznes będzie powodem do dumy, a nie do stresów i kłótni. Event jest podsumowaniem trzyletniego projektu Kody Wartości, w którym dr Adrianna Lewandowska z zespołem polskich i zagranicznych ekspertów opracowała zestaw książek, kwestionariuszy i testów wspierające przygotowanie i przeprowadzenie procesu zmiany międzypokoleniowej w przedsiębiorstwie.

Zaproszeni prelegenci i uczestnicy skupią się na tym, do czego dąży każda firma rodzinnych: na długowieczności! Jak ją osiągnąć? Jak podejmować mądre decyzje strategiczne? Jak przygotować się do procesu przekazania firmy młodszemu pokoleniu? I dlaczego warto opracować konstytucję firmy rodzinnej zabezpieczającą interesy członków rodziny? W trakcie całodniowego wydarzenia eksperci wyjaśnią wątpliwości i podpowiedzą, jak zaplanować efektywną zmianę pokoleniową w firmie opierając ją na wzorze 4W.

– Pierwsze W mówi o tym, że trzeba przekazać wiedzę – wiedzę o historii firmy, jej klientach i partnerach, ale i kompetencje biznesowe. Drugie W to władza – sukcesor musi mieć możliwość do sprawdzenia się w roli zarządzającego. Dopiero trzecie W to własność. Te trzy elementy spajają wartości – wyjaśnia dr Adrianna Lewandowska, Lider Merytoryczny projektu.

Szanse na bezpieczny transfer biznesu do następnego pokolenia zwiększa opracowanie konstytucji firmy rodzinnej – dokument poprawia jakość i jasność relacji, ułatwia komunikację i służy profesjonalizacji biznesu. Podczas konferencji o korzyściach ze spisania konstytucji opowiedzą przedstawiciele firmy Roleski oraz Grupy Kapitałowej Kostrzewscy. Każdy uczestnik otrzyma również książkę „Konstytucje firm rodzinnych. W kierunku długowieczności” autorstwa dr Adrianny Lewandowskiej i dr Jacka Lipca.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zapisy na bezpłatną konferencję na stronie www.sukcesja.org.pl w zakładce WARSZTATY.