BAZA WIEDZY

Aktualności

Raport: Jakimi pracodawcami są firmy rodzinne

2 października, 2019 r.

Jakie zespoły stworzą sukcesorzy, gdy staną się liderami przedsiębiorstw założonych przez rodziców? Instytut Biznesu Rodzinnego opublikował raport „Pracownicy o firmach rodzinnych. Czy „rodzinność” firmy ma znaczenie?” Sukcesorzy dorastający pod czujnym okiem rodziców wprowadzają do przedsiębiorstw nowatorskie rozwiązania realizując własne pomysły. Dlatego dla firm rodzinnych sukcesja oznacza niemałe zmiany. Co w procesie zmiany pokoleniowej stanie się z kadrami? Z zespołami? Czy nepotyzm i faworyzowanie kandydatów będących członkami rodziny to mit? Czym różni się praca w firmach rodzinnych oraz nierodzinnych i dlaczego warto pracować w rodzinnym biznesie, sprawdził Instytut Biznesu Rodzinnego. Wyniki badania opublikował w raporcie „Pracownicy o firmach rodzinnych. Czy „rodzinność” firmy ma znaczenie?”

Czytaj więcej... »

STAWKA WIĘKSZA NIŻ BIZNES. Droga rozwoju firmy rodzinnej i rodziny biznesowej

14 sierpnia, 2019 r.

Sięgnij po publikację, która zmieni Twoje spojrzenie na biznes rodzinny. Prowadzenie firmy rodzinnej jest wielką sztuką, ale też wielką szansą. Przedsiębiorstwa rodzinne mają ogromny wkład w tworzenie nowych miejsc pracy, w kształcenie zawodowe, wpływają na eksport i rozwój gospodarki narodowej. Są uosobieniem „kapitalizmu z ludzką twarzą”: opłacalnego ekonomicznie i odpowiedzialnego […]

Czytaj więcej... »

Czy firmy rodzinne są gotowe na nadchodzącą rewolucję? IV Kongres Next Generation już 17-18 października w Poznaniu

14 sierpnia, 2019 r.

Dla firm rodzinnych sukcesja oznacza niemałe zmiany. Ten złożony proces wdrażania nowego pokolenia w zarządzanie przedsiębiorstwem rodzinnym wymaga czasu, wiedzy i kompetencji. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku Instytut Biznesu Rodzinnego 17- 18 października 2019 r. w Poznaniu organizuje 4. edycję największego w Polsce Kongresu adresowanego tylko do sukcesorów z przedsiębiorstw rodzinnych – Kongres Next Generation (www.nextg.pl).

Czytaj więcej... »

Weź udział w badaniu NextGen Survey 2019. Instytut Biznesu Rodzinnego Partnerem Raportu PwC Global

2 sierpnia, 2019 r.

Sukcesorze! Weź udział w badaniu! Wymienisz się doświadczeniami z młodym pokoleniem firm rodzinnych na całym świecie – wypełniając ankietę możesz wybrać opcję otrzymania zestawienia swoich odpowiedzi z wyborami innych respondentów, a wyniki są zbierane w ponad 30 krajach. Na tej podstawie powstanie raport analizujący sytuację firm rodzinnych na świecie – […]

Czytaj więcej... »

Przyszłość firm rodzinnych – sukcesorzy przed trudną decyzją o przejęciu firmy rodziców

3 października, 2017 r.

8,1% sukcesorów chce przejąć firmę od rodziców, wynika z badania przedsiębiorczości studentów GUESSS przeprowadzonego przez Instytut Biznesu Rodzinnego. Wyniki opublikowano w raporcie Barometr Sukcesyjny – ścieżki kariery pokolenia Next Generation w polskich firmach rodzinnych.

Czytaj więcej... »

CFO w firmie rodzinnej – wyniki czy wartości?

3 stycznia, 2017 r.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu z webinarium poruszającego tematykę roli dyrektora finansowego w firmie rodzinnej.

Czytaj więcej... »

Konkurs Firma Rodzinna Roku – poznaj sekret firm rodzinnych

22 grudnia, 2016 r.

Instytut Biznesu Rodzinnego zaprasza do udziału w IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Firma Rodzinna Roku – kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej.

Czytaj więcej... »

Świąteczny prezent – Voucher na prenumeratę Magazynu FamilyBusiness

19 grudnia, 2016 r.

Oryginalny i praktyczny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.
Nareszcie prezent, którym można się cieszyć cały rok!

Czytaj więcej... »