BAZA WIEDZY

Nasza Akademia Sukcesora w najbliższym czasie (24-25 maja), wybiera się na wizytę studyjną do firmy OCHNIK S.A., gdzie spotkamy się z jej właścicielem i Prezesem Zarządu Marcinem Ochnikiem

Firmę, która w tym roku obchodzi 30-lecie swojego istnienia, została założona w roku 1989 przez dwóch braci Jacka i Cezarego Ochnika. Aktualnie firmą kieruje Marcin, ich młodszy brat, który w jednym z wywiadów dla Instytutu Biznesu Rodzinnego sam nazwał swoje przejęcie odpowiedzialności za kierowanie rodzinnym biznesem jako proces „półsukcesji” – przejęcia firmy od starszych braci.

Wracając do początków firmy, jej założyciele uznali, że firma musi być oparta na wartościach i tradycjach rodzinnych, które od dziecka przekazywał braciom ich ojciec – Józef Ochnik. Doskonale wiedzieli o tym, że bez tych wartości nie zdołają w pełni zaistnieć na rynku galanterii skórzanej. Jak sami opisują na swojej stronie internetowej Ochnik.com, wzięli pełną odpowiedzialność za tworzone przez siebie produkty, które postanowili sygnować własnym nazwiskiem. Dzięki wartościom przekazywanym z pokolenia na pokolenie firma do dziś prężnie się rozwija, tworzy nowe salony, zatrudnia pracowników, poszerza swój asortyment, zaś trafiający do nas Klient ma pewność, że przedsiębiorstwo z trzydziestoletnim doświadczeniem może zaoferować produkty wykonane z najwyższej jakości surowców.

W trakcie Zjazdu poznamy biznesową historię, którą opowie nam Marcin Ochnik, a na spotkaniu nie zabraknie reprezentantów kolejnego pokolenia rodziny Ochnik, Damiana i Anity, którzy mocno angażują się rozwój w firmy, budując swoje doświadczenie i biznesowy autorytet, by w przyszłości móc współtworzyć biznesowy i rodzinny sukces Ochnik S.A.

Nasz Mentor wyznaczył również biznesowe wyzwanie dla uczestników programu Akademii Sukcesora, które w trakcie zjazdu będzie realizowane, a na końcu poddane ocenie przez Marcina Ochnika.

 

Szczegółowy program zjazdu

Akademia Sukcesora w Ochnik S.A.

Dzień pierwszy, 24 maja 2019:

Siedziba Ochnika S.A, ul. Stacyjna 8B, Garwolin

10:00-10:05 — Powitanie; kontekst spotkania – dr Adrianna Lewandowska

10:05-11:45 — „Od jednej kurtki do dużej firmy rodzinnej, w którą zaangażowane jest już 3. pokolenie rodziny Ochnik. Wizja przyszłości firmy” – opowieść mentora Marcina Ochnika, Prezesa Zarządu OCHNIK S.A.

11:45 -12:00 — Przerwa kawowa

12:00 – 13:00 – OCHNIK S.A. w liczbach, rozwój kanału e-commerce i działania marketingowe – ekspert firmy OCHNIK S.A. – Natalia Kossut, Dyrektor ds. Zarządzania Marką

13:00 – 14:00 – Lunch

14:00 – 15:00 – Zwiedzanie firmy OCHNIK S.A.

15:00 – 16:00 – Wyzwanie od Mentora – „Jak rozwijać sieć sprzedaży e-commerce w OCHNIK S.A.”

16:00 – 16:15 — Przerwa kawowa

16:15 -17:00 — Prezentacja wypracowanych rozwiązań Mentorowi, informacja zwrotna dla sukcesorów od Marcina Ochnika; dyskusja

 

Dzień drugi, 25 maja 2019

Siedziba Ochnika S.A, ul. Stacyjna 8B, Garwolin

09:00-10:45 – „Term Sheet” jako narzędzie i element budowania kompetencji w obszarze podejmowania decyzji inwestycyjnej – Wprowadzenie do warsztatów – Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu Origin TFI

10:45-11:00 – przerwa kawowa

11:00-13:00 – Analiza inwestycyjna – przygotowanie Term Sheet  – case studies 4 firm, cz. 1.- Praca w grupach pod nadzorem ekspertów Origin TFI

13:00-14:00 – Lunch

14:00-15:45 – analiza inwestycyjna – przygotowanie Term Sheet –  cz. 2.; prezentacja proponowanych rozwiązań, analiza ekspercka i ocena;- Praca w grupach pod nadzorem ekspertów Origin TFI

15:45-16:00 – dyskusja i zakończenie zjazdu Akademii Sukcesora

O firmie rodzinnej:

 Ochnik S.A. to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek Firm Rodzinnych w Polsce. Słynie z wdrożonego w firmie zarządzania przez wartości, nad którym bezpośredni nadzór sprawuje rodzina właścicielska. Firma dynamicznie się rozrasta zatrudniając w Polsce kilkaset osób. OCHNIK S.A. ma w swoim portfolio ok. 100 stacjonarnych salonów sprzedaży oraz dynamicznie rozwija rynek sprzedaży e-commerce oraz nieustannie poszerza asortyment oferowanych produktów.

Strona Internetowa: https://ochnik.com

Poznajmy Mentora bliżej – Wywiad VIDEO Łukasza Tylczyńskiego z Marcinem i Anitą Ochnik 

https://youtu.be/_6n2bUtEMdE

 

O Origin TFI S.A.:

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, które jest ściśle związane z rynkiem Private Equity (PE) i Venture Capital (VC). Od początku działalności Origin TFI specjalizuje się w tworzeniu i zarządzaniu funduszami PE i VC, realizując kilkadziesiąt transakcji obejmujących udziały i akcje spółek z różnych branż (m.in. nowe technologie, energetyka, budownictwo, przemysł zbrojeniowy, elektronika, handel detaliczny, gastronomia, biotechnologia, diagnostyka medyczna, rehabilitacja, ochrona środowiska). Tworzy indywidualne rozwiązania inwestycyjne dopasowane do potrzeb Klientów. Opracowuje fundusze inwestycyjne dla osób prawnych oraz pragnących wcielić w życie własne idee inwestycyjne.

Strona internetowa: www.origintfi.com

 

Warunki udziału w zjeździe:

Zjazd Akademii Sukcesora skierowany jest tylko dla sukcesorów firm rodzinnych, w tym wypadku dzieci właścicieli rodzinnych biznesów, które w przyszłości będą przejmować odpowiedzialność za firmę rodzinną, która aktualnie spoczywa na starszym pokoleniu. Celem Akademii Sukcesora jest rozwój kompetencji lidera wśród naszych podopiecznych oraz wsparcie młodego pokolenia w budowaniu własnej tożsamości zawodowej oraz relacji biznesowych w gronie osób reprezentujących podobne środowisko – również wywodzących się z rodzinnych biznesów. Praca jest stricte warsztatowa, a same zajęcia prowadza najlepsi eksperci reprezentowani bądź rekomendowani przez Instytut Biznesu Rodzinnego. Ważnym elementem Akademii jest również wiedza biznesowa czerpana bezpośrednio od jej Mentorów, czyli właścicieli największych polskich firm rodzinnych, którzy bezpośrednio dzielą się swoimi biznesowymi i rodzinnymi doświadczeniami z naszymi uczestnikami, wyznaczają realne wyzwanie, które ma usprawnić wybrany obszar ich firm, a wyzwanie jest realizowane przez sukcesorów, którzy następnie otrzymują od Mentora informację zwrotną. Zjazdy są unikalne, nie ma dwóch takich samych zjazdów, a wiedza, doświadczenia i atmosfera na nich panująca jest wartością dodaną, której nasz uczestnik nie spotka na żadnych studiach wyższych, podyplomowych i innych.

 

ZAPISY i CENA:

Cena zjazdu: 2500 netto

Zapisy prowadzi:

Łukasz Tylczyński
ltylczynski@ibrpolska.pl
Tel: 691 330 205

 

Akademia Sukcesora to prestiżowy program managerski dla sukcesorów. Łączy w sobie najnowszą wiedzę z zarządzania przedsiębiorstwem oraz praktyczne aspekty jej zastosowania, jak również indywidualny rozwój uczestników w trakcie trwania programu.

https://www.youtube.com/watch?v=-f06p1t9xQY

 

Share